אודות

ארז קדם, 1958, יליד טבעון, דור שלישי לחקלאים אוהבי אדמה ועבודה.

שם, בגבעות היפות המוקפות בחקלאות שורשית וציונית של עמק יזרעאל, ספג את החקלאות מינקות. ביקוריו הרבים כילד לסבא וסבתא החקלאים בני המושבה הוותיקה בנימינה, עיצבו גם הם את אהבתו של ארז לאדמה ולעבודה חקלאית.

וכך, אך טבעי, שבחר ללמוד בבית הספר החקלאי הנחשב שבפרדס חנה, ומשם עבר לנהל פרויקטים חקלאיים בשירותו הצבאי, כשכל העת, המשיך להשתלם בקורסים שונים, ושאב ידיעותיו מאנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום.

בקיבוץ תל קציר שבעמק הירדן, בו היה חבר 8 שנים, החל ארז לעסוק בגידול בננות, הדרים ואבוקדו, ומשם, בשנת 1990, כשהקים משק משל עצמו במושב מעלה גמלא שברמת הגולן – נשען על הידע והאהבה לדבר, וביסס את מטעיו על מנגו, אבוקדו והדרים.

 

הידע והניסיון של ארז בתחום המטעים הסובטרופיים הלך וגדל,

הלך והעמיק – עד שאפילו משרד החוץ פנה אליו בבקשה, במסגרת פרויקט הדרכה, לנסוע להודו ולסייע שם לחקלאים. לאחר ההצלחה בפרויקט בהודו, יצא ארז עד מהרה למסעות של הדרכת פרויקטים חקלאיים גם במצרים ובמקומות נוספים באפריקה ובאסיה.

במקביל, המשיך ארז לפתח ולהגדיל את משק המטעים שלו, והקים גם משתלה – שמספקת שתילים, זרעים, חומר ריבוי מזני מנגו ואבוקדו שונים, בצד שימוש במיכון והשקיה שמהווים את חזית הקדמה החקלאית בעולם. בנוסף לכל זה, מתמחה ארז באופן ייחודי בהרכבות והחלפת זנים; וכן מייעץ ומסייע בשירותי עיבוד, זריעה במטעים, שימור קרקע ועוד.

ארז קדם נושם חקלאות מלידה, ואת הידע העצום שספג ורכש עם השנים, כמו גם את החידושים שפיתח בעצמו – הוא שמח לחלוק עם חקלאים בארץ ובעולם, ולהעבירו הלאה באהבה ובמקצועיות רבה.

 

 

צרו איתנו קשר

מתעניינים בפרטים נוספים?
פנו אלינו באמצעות הטופס ונחזור אליכם בהקדם